Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ, поскапуваат горивата

Објавено

на

Со денешната најновата одлука на Регулаторна комисија за енергетика, нафтените деривати од ноќеска на полноќ, поскапуваат од денар до денар ипол по литар, во однос на утврдените цени од минатата седмица.

Со тоа, новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 60,50 денари по литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава 62,50 денари по литар. Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе изнесува 53,00 денар за литар, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), исто така ќе чини 53,оо ден/литар.

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена