fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Промена на сообраќајниот режим на патот Карпалак-Желино поради градежни работи

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово ги информира граѓаните од поширокото тетовско-гостиварско подрачје дека од 25 септември започна рехабилитација на регионалниот пат Карпалак-Желино, а градежните работи ќе се одвиваат секој ден од 8 до 16 часот.

За таа цел, зависно од содржината и динамиката на работите што ќе се изведуваат на овој потег, ќе се прилагодува и сообраќајниот режим, за што непосредно ќе бидат ангажирани полициски службеници и ќе се постави соодветна сообраќајна сигнализација.

Секторот за внатрешни работи Тетово апелира до возачите на максисмална внимателност и на целoсно почитување на наредбите на полициските службеници и на сообраќајните знаци.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!