Поврзи се со нас

Технологија

„Тредс“ достапна и на веб-пребарувачите

Објавено

на

Откако објави дека преку интернет-пребарувач ќе може да се пристапи до новата социјална мрежа „Тредс“, компанијата „Мета“ го исполни ветувањето. Шефот на „Инстаграм“ Адам Мосери потврди дека веб-верзијата сега е достапна за сите корисници на персонален компјутер.

Досега можеше рачно да се пристапи до профилот на одреден корисник преку прелистувач, но не беше можно да се разгледуваат профили, да се поставуваат објави, одговори, па дури ни да се најавува на свој профил. По популарноста на самиот почеток, апликацијата „Тредс“ бележи значителен пад, а многумина сметаат дека причината за тоа е токму немањето веб-верзија.

Извршниот директор на „Мета“, Марк Цукерберг и првиот човек на „Инстаграм“ тогаш ветија скоро пуштање на веб-верзијата.

Сега, според познавачите, ќе може поубаво да се види колку функции недостасуваат. Корисниците се жалеа, на пр., на недостаток на пребарувач за содржини со клучни зборови и надворешни содржини на „Инстаграм“ и „Х“.

Сепак, она што веројатно ќе недостасува се директните пораки. Мосери рече дека не сака да додаде „уште едно сандаче за пораки“ во животот на корисникот, но постои можност за интегрирање на директните пораки на „Инстаграм“ во „Тредс“. Тој рече оти се работи и на функциите за уредување.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Притвор за 30 годишник од Гостивар, снимал сексуални односи со девојче и видеата ги чувал во телефон за да ги споделува

Гостиварпред 2 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 1 недела

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Нарушен јавен ред и мир во болницата во Гостивар, приведен е маж

Гостиварпред 4 недели

Утрово уапсен гостиварец за обљуба врз девојче

Гостиварпред 3 недели

„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk со Велко Бобароски, претседател на Здружение на дијабетичари во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Убиени се мечка и две мали мечиња во Жировница

Гостиварпред 2 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 2 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена