Поврзи се со нас

Спорт

2МФЛ: ФК Гостивар славеше против Тетекс

Објавено

на

Викендов се одигра 19. коло во Втората македонска фудбалска лига. Екипата на ФК Гостивар на домашен терен славеше против Тетекс.

На Градскиот стадион во Гостивар се одигра полошкото дерби помеѓу екипите на ФК Гостивар и Тетекс. Славеа домаќините со минимален резултат 1-0. Единствениот погодок на натпреварот го постигна Малиќ Белули од слободен удар во 61. минута.

Со овие три бода, гостиварци имаат вкупно 36 на третото место на табелата, еден помалу од второпласираната екипа на Велешта и осум бодови заостанок зад лидерот на табелата ФК Скопје.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена