Поврзи се со нас

Гостивар

7 годишниот Жарко најмал учесник во Меморијалниот марш во Гостивар

Објавено

на

  Најмладиот учесник во годинешниот Меморијален марш „Ласкарци 2021“, со рута од гостиварската патарина до градскиот плоштад во Гостивар, беше седумгодишниот Жарко. Можеби ништо необично за дете да испешачи неколку километри, но со оглед на временските неприлики, студот и снегот, малиот гостиварец покажа денес подготвеност и храброст.

  „Не ми беше воопшто тешко и сега се чувствувам многу убаво.“, ни рече Жарко кога заедно со останатите учесници стигна до целта на плоштадот. Тој ни напомена дека е голем љубител на планинарењето и во иднина ќе продолжи да учествува во маршот.

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!