Поврзи се со нас

Музика

D`reamers на гостиварците Јордан и Синиша со нова песна и спот – „Милион зборови“

Објавено

на

“Милион зборови” е новата песна на гостиварците Јордан Џејмс Ивановски и Синиша Карафилоски во нивниот заеднички проект D’Reamers, која ја промовираа со видео запис. Безвременската балада ќе им се залепи за срце на слушателите од 7 до 77 години, а  претставува спој од класичен ритам преку современ текст до совршена и модерна видео и аудио продукција.

Аранжманот и звучната продукција се снимени во GreenRoom Sound Studio-то на Дамир Пух и Наташа Миха, додека видео продукцијата е на ProCam Studio на гостиварецот Небојша Петревски.

„Милион зборови е едноставно, секојдневно, реално но и совршено музичко дело во која ќе се пронајдат сите лица, без разлика на нивната возраст. Тоа претставува збир на искрени, симпатични, на моменти и прикриени, двосмислени чувства кои сите нас не тера да си ставиме прст на чело и да ја согледаме реалноста околу нас. Значајно за оваа песна е што покрај совршената композиција и дело во самиот спот се јавува и прекрасната Рената која внесе дух во видео записот и претставува главниот протагонист на ова остварување“,  изјавија Јордан и Синиша.

Милион зборови е втора песна на D’Reamers. Првата, со наслов Карма ја промовираа во март годинава.

 

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена