Поврзи се со нас

Спорт

ЕП во ракомет 2020: Македонија денес игра против Чешка

Македонската ракометна репрезентација попладнево со почеток во 16 часот во Виена го игра вториот натпревар на Европското првенство. По победата над Украина, македонските ракометари ќе се соочат со репрезентацијата на Чешка, која претрпе пораз од Австрија и е без право на грешка. Победата на овој натпревар за Македонија ќе значи пласман во вториот круг на шампионатот.

Чешка и Македонија до сега имаат одиграно 14 натпревари, од кои во шест подобри биле Чесите, во пет нашата репрезентација и три завршиле нерешено.

Денешниот натпревар ќе го судат шведските арбитри Мирза Куртагиќ и Матијас Ветервик.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!