Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Објавено

на

Иако првично беше најавено дека прекинот на водоснабдувањето во Гостивар денес ќе трае до околу 15 часот, чешмите на гостиварци се‘ уште се суви и по поминати три и пол часа од одредениот термин. Од Јавното претпријатие Комуналец на фејсбук околу 18.10 часот напишаа дека се појавиле компликации и се работи на санирање на дефект.

„Поради компликации на терен при работата за приклучување на резервоарот на село Здуње на главната водоводна мрежа на Гостивар и дефектот во село Равен, не беше можно враќање на водоснабдувањето во очекуваното време.

Техничките екипи на претпријатието интензивно работат на санирање на дефектот. Поради оваа причина, се извинуваме и го очекуваме вашето разбирање.“, стои во објавата.

Информација кога точно граѓаните ќе добијат вода за сега нема. Прекинот е од утрово.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена