Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар нови 6 + на коронавирус, 2 оздравени – Во Македонија 432 новодијагностицирани

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 2.663 тестирања, а регистрирани се 432 нови случаи на КОВИД-19 во:
· Скопје – 142
· Битола – 47
· Прилеп – 31
· Куманово – 22
· Кавадарци – 19
· Тетово, Велес и Кочани – по 18
· Штип и Радовиш – по 12
· Демир Хисар – 9
· Гевгелија, Ресен и Делчево – по 8
· Виница – 7
· Гостивар, Неготино, Крива Паланка, Берово и Кратово – по 6
· Охрид и Кичево – по 5
· Струмица – 4
· Крушево – 3
· Македонска Каменица – 2
· Богданци, Демир Капија, Пехчево и Дојран – по 1
Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 13 починати лица: 4 починати лица од Скопје (45г, 78г, 88г и 90г), по 2 починати лица од Куманово (42г и 70г), Битола (51г и 68г) и Прилеп (66г и 70г), и по едно починато лице од Делчево (74г), Велес (79г) и Кочани (55г). Од пријавените лица сите се починати во болнички услови.
Дополнително, согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, се пријавени пет починати лица со датум на смрт од 04.11.2021 до 09.11.2021. Регистрирани се починати лица од Крива Паланка (2), Скопје (1), Прилеп (1) и Виница(1), на возраст од 57-82г, од кои едно лице е починато во домашни услови, а 4 лица се починати во болнички услови.
Регистрирани сe 448 оздравени пациент од:
· Скопје – 186
· Куманово – 42
· Прилеп и Велес – по 26
· Кавадараци – 21
· Битола – 19
· Кочани и Штип – по 16
· Тетово и Крива Паланка – по 14
· Кичево – 9
· Пробиштип – 8
· Неготино и Охрид – по 6
· Гевгелија и Делчево – по 5
· Демир Хисар и Струга – по 4
· Кратово и Свети Николе – по 3
· Радовиш, Гостивар, Берово, Струмица и Валандово – по 2
· Ресен, Македонска Каменица, Богданци, Пехчево и Македонски Брод – по 1
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 минути

Еко активности на децата во Гостивар по повод Денот на пролетта

Гостиварпред 1 час

ИНТЕРВЈУ со поетот Илкер Јусуф, по повод Светскиот ден на поезијата

Гостиварпред 2 часа

Приведени две жени во Гостивар, поради сомнение за повеќе сторени измами

Вестипред 2 часа

Економските односи главна тема на разговорите меѓу Путин и Си, се очекува потпишување два големи договора

Македонијапред 2 часа

Со одлука на НП „Шар Планина“ се забранува користењето ратраци за скијачки тури

Вестипред 4 часа

Прележаните од ковид со зголемен ризик од болести на желудникот и цревата

Занимливостипред 16 часа

(ВИДЕО) Дали сте слушнале за „прстот на судбината“? Природен феномен кој сè што ќе допре го претвора во мраз – и го убива!

Вестипред 19 часа

Апарати во домот кои трошат најмногу струја кога се вклучени, а не ги користите

Вестипред 21 час

Цените на гасот во Европа на најниско ниво во последните 18 месеци

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Gostivar 6 + të ri në korona virusin, 2 të shëruar – Në Maqedoni 432 të diagnostikuar të ri

Објавено

на

Në 24 orët e fundit janë bërë 2.663 testime, kurse janë regjistruar 432 rast të reja të KOVID-19 në:
· Shkup – 142
· Manastir – 47
· Prilep – 31
· Kumanovë – 22
· Kavadarci – 19
· Tetovë, Veles dhe Koçan – nga 18
· Shtip dhe Radovish – nga 12
· Demir Hisar – 9
· Gjevgjeli, Resnjë dhe Dellçevë – nga 8
· Vinicë – 7
· Gostivar, Negotinë, Kriva Pallankë, Berovë dhe Kratovë – nga 6
· Ohër dhe Kërçovë – nga 5
· Strumicë – 4
· Krushevë – 3
· Makedonska Kamenica – 2
· Bogdanci, Demir Kapi, Pehçevë dhe Dojran – nga 1
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 13 persona të vdekur: 4 persona të vdekur nga Shkupi (45, 78, 88 dhe 90 vjet), nga 2 persona të vdekur nga Kumanova (42 dhe 70 vjet), Manastiri (51 dhe 68 vjet) dhe Prilepi (66 dhe 70 vjet), dhe nga një person i vdekur nga Dellçeva (74 vjeç), Veles (79 vjeç) dhe Koçan (55 vjeç).  Nga personat e paraqitur të gjithë kanë ndërruar jetë në kushte spitalore. Në mënyrë plotësuese, në përputhje me Regjistrin për persona të vdekur me dijagnozë Kovid-19 nga Moj Termin, janë paraqitur pesë persona të vdekur nga Kriva Pallankë (2), Shkup (1), Prilep (1) dhe Vinicë (1), në moshë prej 57-82 vjeç, prej të cilëve një person ka ndërruar jetë në kushte shtëpiake, kurse katër persona kanë vdekur në kushte spitalore.
Janë regjistruar 448 pacientë të shëruar:
· Shkup – 186
· Kumanovë – 42
· Prolep dhe Veles – nga 26
· Kavadarci – 21
· Manastir – 19
· Koçan dhe Shtip – nga 16
· Tetovë dhe Kriva Pallankë – nga 14
· Kërçovë  – 9
· Probishtip – 8
· Negotinë dhe Ohër  – nga 6
· Gjevgjeli dhe Dellçevë – nga 5
· Demir Hisar dhe Strugë – nga 4
· Kratovë dhe Sveti Nikole  – nga 3
· Radovish, Gostivar, Berovë, Strumicë dhe Vallandovë – nga 2
· Resnjë, Makedonska Kamenica, Bogdanci, Pehçevë dhe Makedonski Brod  – nga 1

Популарно изминативе 100 дена