Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар нови 6 + на коронавирус, 2 оздравени – Во Македонија 432 новодијагностицирани

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 2.663 тестирања, а регистрирани се 432 нови случаи на КОВИД-19 во:
· Скопје – 142
· Битола – 47
· Прилеп – 31
· Куманово – 22
· Кавадарци – 19
· Тетово, Велес и Кочани – по 18
· Штип и Радовиш – по 12
· Демир Хисар – 9
· Гевгелија, Ресен и Делчево – по 8
· Виница – 7
· Гостивар, Неготино, Крива Паланка, Берово и Кратово – по 6
· Охрид и Кичево – по 5
· Струмица – 4
· Крушево – 3
· Македонска Каменица – 2
· Богданци, Демир Капија, Пехчево и Дојран – по 1
Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 13 починати лица: 4 починати лица од Скопје (45г, 78г, 88г и 90г), по 2 починати лица од Куманово (42г и 70г), Битола (51г и 68г) и Прилеп (66г и 70г), и по едно починато лице од Делчево (74г), Велес (79г) и Кочани (55г). Од пријавените лица сите се починати во болнички услови.
Дополнително, согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, се пријавени пет починати лица со датум на смрт од 04.11.2021 до 09.11.2021. Регистрирани се починати лица од Крива Паланка (2), Скопје (1), Прилеп (1) и Виница(1), на возраст од 57-82г, од кои едно лице е починато во домашни услови, а 4 лица се починати во болнички услови.
Регистрирани сe 448 оздравени пациент од:
· Скопје – 186
· Куманово – 42
· Прилеп и Велес – по 26
· Кавадараци – 21
· Битола – 19
· Кочани и Штип – по 16
· Тетово и Крива Паланка – по 14
· Кичево – 9
· Пробиштип – 8
· Неготино и Охрид – по 6
· Гевгелија и Делчево – по 5
· Демир Хисар и Струга – по 4
· Кратово и Свети Николе – по 3
· Радовиш, Гостивар, Берово, Струмица и Валандово – по 2
· Ресен, Македонска Каменица, Богданци, Пехчево и Македонски Брод – по 1
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Македонијапред 34 минути

Паѓа бројот на новозаразени со коронавирус

Занимливостипред 14 часа

Најскапата пица во светот чини над 10.000 евра

Гостиварпред 16 часа

Жител на Топлица пријавил напад од соселанец

Македонијапред 17 часа

Нова цена на бензините од полноќ, дизелот без промена

Гостиварпред 17 часа

Тридневни податоци: Во земјава 889 нови позитивни на корона, во Гостивар 29

Гостиварпред 19 часа

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Македонијапред 20 часа

Македонско-бугарската комисија усвои препораки за заедничко чествување на личности од средниот век

Гостиварпред 23 часа

ОВР Гостивар приведе 44 годишник поради напад врз жена

Гостиварпред 24 часа

Околу 150 казни за брзо возење во Тетово и Гостивар

Македонијапред 1 ден

Какво време носи новата работна недела?

Гостиварпред 2 дена

На патот Кичево-Гостивар пронајдено ќесе со кокаин кај 36 годишник

Гостиварпред 2 дена

Физички напади во Гостивар – еден пред казино, друг во локал

Македонијапред 2 дена

Армијата одбележува 30 годишен јубилеј

Што, како, каде?!пред 4 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 2 недели

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 1 недела

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 2 недели

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Гостиварпред 2 недели

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Локални избори 2022пред 2 недели

Мицкоски во Требиште и Жировница: Да изградиме општина која обезбедува иднина, д-р Мевмет тоа го може

Гостиварпред 7 дена

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Вестипред 2 недели

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Гостиварпред 2 недели

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 19 часа

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Gostivari

Gostivar 6 + të ri në korona virusin, 2 të shëruar – Në Maqedoni 432 të diagnostikuar të ri

Објавено

на

Në 24 orët e fundit janë bërë 2.663 testime, kurse janë regjistruar 432 rast të reja të KOVID-19 në:
· Shkup – 142
· Manastir – 47
· Prilep – 31
· Kumanovë – 22
· Kavadarci – 19
· Tetovë, Veles dhe Koçan – nga 18
· Shtip dhe Radovish – nga 12
· Demir Hisar – 9
· Gjevgjeli, Resnjë dhe Dellçevë – nga 8
· Vinicë – 7
· Gostivar, Negotinë, Kriva Pallankë, Berovë dhe Kratovë – nga 6
· Ohër dhe Kërçovë – nga 5
· Strumicë – 4
· Krushevë – 3
· Makedonska Kamenica – 2
· Bogdanci, Demir Kapi, Pehçevë dhe Dojran – nga 1
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 13 persona të vdekur: 4 persona të vdekur nga Shkupi (45, 78, 88 dhe 90 vjet), nga 2 persona të vdekur nga Kumanova (42 dhe 70 vjet), Manastiri (51 dhe 68 vjet) dhe Prilepi (66 dhe 70 vjet), dhe nga një person i vdekur nga Dellçeva (74 vjeç), Veles (79 vjeç) dhe Koçan (55 vjeç).  Nga personat e paraqitur të gjithë kanë ndërruar jetë në kushte spitalore. Në mënyrë plotësuese, në përputhje me Regjistrin për persona të vdekur me dijagnozë Kovid-19 nga Moj Termin, janë paraqitur pesë persona të vdekur nga Kriva Pallankë (2), Shkup (1), Prilep (1) dhe Vinicë (1), në moshë prej 57-82 vjeç, prej të cilëve një person ka ndërruar jetë në kushte shtëpiake, kurse katër persona kanë vdekur në kushte spitalore.
Janë regjistruar 448 pacientë të shëruar:
· Shkup – 186
· Kumanovë – 42
· Prolep dhe Veles – nga 26
· Kavadarci – 21
· Manastir – 19
· Koçan dhe Shtip – nga 16
· Tetovë dhe Kriva Pallankë – nga 14
· Kërçovë  – 9
· Probishtip – 8
· Negotinë dhe Ohër  – nga 6
· Gjevgjeli dhe Dellçevë – nga 5
· Demir Hisar dhe Strugë – nga 4
· Kratovë dhe Sveti Nikole  – nga 3
· Radovish, Gostivar, Berovë, Strumicë dhe Vallandovë – nga 2
· Resnjë, Makedonska Kamenica, Bogdanci, Pehçevë dhe Makedonski Brod  – nga 1

Популарно изминативе 100 дена