Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Изјава на Арбен Таравари, кандидат за градоначалник на Гостивар од Алијанса/Алтернатива

Објавено

на

„Гласањето е право и обврска, како за сите граѓани, така и за мене. Дојдов да гласам заедно со моето семејство. По една коректна и релативно добра кампања, очекуваме резултати кои ќе бидат печат што ќе го дадат граѓаните на денешниот ден. Гледам дека изборниот процес е релативно стабилен, со ретки исклучоци на инциденти. Се надевам така да биде до крајот на гласањето. Нека победи тој што ќе добие поголема поддршка од граѓаните. Мислам дека Гостивар заслужува добро раководење, чесни луѓе, чесен тим и сигурен сум дека без разлика кој за кого гласал, вечерва ќе славиме заедно, бидејќи победатата ќе биде пред се‘ на сите гостиварци“, изјави по денешното гласање, кандидатот за градоначалник на Гостивар од Алијанса/Алтернатива, Арбен Таравари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 8 минути

Почина Димче Мешковски, легенда на македонското глумиште

Гостиварпред 30 минути

Еко активности на децата во Гостивар по повод Денот на пролетта

Гостиварпред 2 часа

ИНТЕРВЈУ со поетот Илкер Јусуф, по повод Светскиот ден на поезијата

Гостиварпред 2 часа

Приведени две жени во Гостивар, поради сомнение за повеќе сторени измами

Вестипред 2 часа

Економските односи главна тема на разговорите меѓу Путин и Си, се очекува потпишување два големи договора

Македонијапред 3 часа

Со одлука на НП „Шар Планина“ се забранува користењето ратраци за скијачки тури

Вестипред 4 часа

Прележаните од ковид со зголемен ризик од болести на желудникот и цревата

Занимливостипред 17 часа

(ВИДЕО) Дали сте слушнале за „прстот на судбината“? Природен феномен кој сè што ќе допре го претвора во мраз – и го убива!

Вестипред 19 часа

Апарати во домот кои трошат најмногу струја кога се вклучени, а не ги користите

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена