fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостиварски „Комуналец“ купува метли на тендер за 200 илјади денари

Објавено

на

Јавното претпријатие „Комуналец“ преку јавна набавка бара фирма која ќе го поднови со метли за чистење на улиците. Според наведеното во тендерската документација, предмет на договорот е услуга за изработка на обични црни метли, која фирмата што ќе биде избрана треба да ја заврши за три до пет дена по склучување на договорот.

Во техничката спецификација стои дека претпријатието бара метли со минимална должина од 90 сантиметри и тежина од 400 грама. Планирано е да се набават 6.000 метли, но наведено е дека договорниот орган не е обврзан да ја набави целата количина.

Проценетата вредност на тендерот е 200 илјади денари. Огласот беше отворен на 19 јули, а завршува денес, 24 јули.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!