fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Контроли во локалите низ Гостивар: Инспекторите не откриле непочитување на мерките, но нашле девојки кои работат на црно

Објавено

на

Дваесет угостителски објекти на подрачјето на Гостивар биле опфатени синоќа во контролата на службеници од Полициската станица Гостивар и Државниот пазарен инспекторат.

Според информациите од полицијата, во контролите не биле констатирани нерегуларности во врска со почитувањето на уредбите и протоколите на Владата кои се однесуваат на заштита од коронавирусот.

Во еден од објектите биле затекнати како работат две државјанки на Албанија, 38 годишната К.О. и 29 годишната З.А. Поради злоупотреба на туристичкиот престој, тие биле приведени и задржани за понатамошна постапка во Полициска станица Гостивар.

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на гостиварското подрачје биле казнети 46 лица. Државниот санитарен и здравствен инспекторат пак, изготвил решенија за изолација на 40 граѓани во Гостивар, а извршени им биле контроли на 302 лица со вакви решенија и не биле констатирани неправилности околу почитувањето.        

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 43 минути

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 4 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 6 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 6 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 7 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 8 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 8 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!