Поврзи се со нас

Македонија

Ковид состојба: 155 новозаразени, 13 смртни случаи, 387 оздравени

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 1.179 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство. По региони:
• Скопје – 113
• Кавадарци – 8
• Куманово и Битола – по 6
• Прилеп и Кочани – по 4
• Ресен – 3
• Охрид, Гевгелија и Неготино – по 2
• Струга, Крива Паланка, Берово, Делчево и Македонски Брод – по 1
Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 13 починати лица: 4 починати лица од Велес (84г, 83г, 72г, и 69г), по 3 починати лица од Скопје (68г, 63г и 50г), по 2 починати лица од Куманово (67г и 64г) и по едно починато лице од Прилеп (50г), Битола (68г), Штип (69г) и Крива Паланка (82). Од пријавените сите лица се починати во болнички услови.
Регистрирани сe 387 оздравени пациенти од:
• Скопје – 161
• Битола – 32
• Прилеп – 30
• Кавадарци – 29
• Кочани – 20
• Куманово – 17
• Тетово и Велес – по 14
• Штип и Крива Паланка – по 12
• Кратово – 6
• Пробиштип и Демир Хисар – по 5
• Охрид, Неготино и Делчево – по 4
• Гостивар, Ресен и Македонска Каменица – по 3
• Свети Николе и Берово – по 2
• Струга, Гевгелија, Богданци, Пехчево и Дојран – по 1

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 часа

Свеченост за 24 Мај во Гостивар: Почит кон нашето културно и духовно богатство

Парламентарни избори 2024пред 8 часа

ДИК ги додели уверенијата за пратенички мандати

Македонијапред 9 часа

Јадење, пиење, облека, сметки…Мајските трошоци за семејство 60.090 денари

Македонијапред 10 часа

Велковски: Околу 9000 социјални семејства оштетени за 120 евра годишно

Македонијапред 11 часа

Метео предупредување за невреме

Гостиварпред 11 часа

Два случаи на семејно насилство вчера на подрачје на Гостивар

Македонијапред 14 часа

Македонија дел од кампања на Амбер Алерт Европа-Како да се постапи при исчезнување на дете

Гостиварпред 14 часа

Света архијерејска Литургија во бигорскиот скит во Битуше посветен на браќата Кирил и Методиј

Парламентарни избори 2024пред 15 часа

Гласаат болни, немоќни и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните избори во 7 избирачки места

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена