Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 13/01/2019 | 14:40

Кучиња скитници нападнале жител на гостиварско Чајле

Регистриран е нов напад од кучиња скитници во гостиварско. Случајот бил пријавен во Полициската станица во Гостивар вчера.

Како што соопшти МВР, 57 годишна жена од селото Чајле пријавила дека околу 8 часот и 30 минути во истото село, 46 годишниот Л.С. , жител на Чајле, бил нападнат и каснат од кучиња-скитници. На нападнатото лице му била укажана лекарска помош во гостиварската болница.

Ова е трет напад од бездомни кучиња на подрачјето за неколку дена. Претходно, на две различни места, кучиња нападнаа 31 годишна гостиварка и 34 годишен гостиварец.

Напишете коментар