fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Министерот Спасовски позитивен на ковид

Објавено

на

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, доцна синоќа преку фејсбук објави дека има потизивен резултат на коронавирус и ќе биде во домашна изолација.
„Почитувани, би сакал да ве информирам дека и покрај строгото почитување на мерките коишто ги превземам за моја лична и заштита на луѓето околу мене од почетокот на пандемијата, вечерва добив позитивен резултат за Ковид 19.
Клиничката слика ми е добра, со благи симптоми и веќе сум во домашна самоизолација. Чувајте се.“, напиша министерот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!