fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ нови цени на горивата

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика, донесе одлука за нови цени на горивата, која започнува од ноќеска на полноќ и ќе важи најмалку една седмица.

Со тоа, малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за половина денар, ЕУРОСУПЕР БС-98 останува по иста цена, додека ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) поскапува за половина денар.

Цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 59,50 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 останува 61,50 ден/лит, а ЕУРОДИЗЕЛОТ  ќе изнесува за 51,50 ден/лит. Екстра лесното масло за домаќинство исто така ќе чини 51,50 денари за литар.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!