fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Од утре влез во Србија само со негативен ПЦР тест за македонски државјани

Објавено

на

Македонските државјани, од утре ќе можат да влезат во Србија само со негативен ПЦР тест не постар од 48 часа, одлучи денешниот Кризен штаб во Белград.

Освен за Македонците, одлуката од утре стапува на сила за државјани на Хрватска, Бугарија и Романија, најави епидемиологот Дарија Кисиќ Тепавчевиќ.

Таа додаде дека пропишаниот период од 48 часа започнува да тече од моментот на издавање на сертификатите од страна на лабораториите.

Кисиќ Тепавчевиќ посочи дека таквата одлука е донесена врз основа на проценка на епидемиолошката состојба, како и врз основа на трендот на заболување од коронавирусот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!