Поврзи се со нас

Македонија

Отворени огласи за 20 вработувања во Генерален секретаријат на Влада

Објавено

на

Агенцијата за администрација објави два огласи за вкупно 20 вработувања во Генералниот секретаријат на Владата. Се бараат државни службеници во различни сектори и одделенија на повеќе позиции меѓу кои: помошници раководители, советници за превод, административни работи, референти и др. Месечните плати се движат од 18.800 до 23.200 денари.

Изборот на кандидати ќе се врши во фази: најпрво административна селекција, па испит за административен службеник и проверка на веродостојност на докази и интервју.

Огласите се отворени до 8 декември.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена