fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ПИСМА: Граѓани алармираат за купишта ѓубре на православните гробишта во Млаки

Објавено

на

До Gostivarpress.mk стигна реакција од граѓани од Гостивар кои утрово биле да ги посетат вечните почивалишта на нивните блиски, на православните гробишта во Млаки. Згрозени се од глетката со расфрлано ѓубре, за која велат дека често ги пречекува на гробиштата.

„Жално е да гледаме дива депонија, кога одиме да им оддадеме почит на блиските што ни починале. Глетката е навистина лоша, не доликува на едно вакво место. И не е прв пат да не затекне таква слика, честопати се случувало да има куп отпад. Има служби што треба тоа да го чистат, да го одржуваат просторот редовно“, пишуваат граѓаните во реакцијата, кои ни испратија и фотографии од состојбата на православните гробишта во Млаки утрово.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!