fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец нападнат и каснат од куче скитник

Објавено

на

Бездомните животни знаат да нападнат и среде бел ден, што се потврдува со последниот евидентиран случај на гостиварското подрачје.

Вчера (22 јануари) во 12 часот во Полициската станица Гостивар, 62 годишниот гостиварец З.Н. пријавил дека бил нападнат и каснат од куче скитник. Немилиот настан се случил на улица „Панче Попоски“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!