Поврзи се со нас

Вести Гостивар

По продолжениот викенд еден ден на работа, па повторно пауза – средата ќе биде неработна

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека, согласно со Законот за празниците 1 мај 2019 година (среда), Денот на трудот е неработен ден за сите граѓани.

Викендот што е пред нас ќе биде продолжен заради велигденските празнувања. Петокот е неработен за православните верници, додека понеделникот е неработен ден за сите граѓани. Сепак, спојување на Велигден со 1 мај, нема да има и во вторник ќе се работи.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!