Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ, поскапуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика, денес донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати за 1 денар, во однос на утврдените цени од минатиот понеделник.

Малопродажната цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 60,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС-98, ќе се продава 62,50 денари по литар, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), поскапува за 1 денар за литар и ќе се продава по 52 денари, а литар Екстра лесно масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе чини 41 денари

Новите цени важат од полноќ.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!