Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавено во ПС Гостивар: Му дала пари за факултет, не ги уплатил и не и‘ ја вратил сумата

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вќера (12 мај) во 11 часот во Полициска станица-Гостивар 51 годишна жена пријавила дека во периодот од 2019 до 2020 година на лице од Врапчиште му дала пари за студирање на факултет во Гостивар, но пријавениот не ги уплатил на факултетот. Жената побарала да и‘ ги врати парите, но пријавениот до сега и‘ вратил само дел од сумата, стои во соопштението во кое нема информација за колкав износ на пари се работи и во каква релација се оштетената и пријавеното лице.

Полиицјата додадав дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена