Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Следува продолжен викенд, понеделникот е неработен

Викендот што е пред нас ќе биде продолжен. Освен сабота и недела, граѓаните ќе можат да одмораат и во понеделник.

Денот на независноста, 8-ми септември, кој е државен празник се паѓа во недела, поради што 9 септември (понеделник) ќе биде неработен ден за сите граѓани.

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека понеделникот е неработен ден, согласно Законот за празниците. Од Министерството на граѓаните им го честитаа Денот на независноста.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!