Поврзи се со нас

Македонија

Трета жртва од корона во Македонија

Коронавирусот ја зема третата жртва во земјава. Како последица на компликации од вирусот почина 66 годишна жена од Дебар, пациентка којашто претходно повеќе денови беше ставена на респираторна машина.

Случајот го потврди министерот за здравство Венко Филипче, кој рече дека во медицинската историја на пациентката било наведено дека примала хронична терапија за хипертензија (покачен крвен притисок).

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!