Поврзи се со нас

Гостивар

Тројца прилепчани уапсени во Гостивар за серија кражби

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера (27 февруари) на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар ги лишиле од слобода И.В.(48), Е.К.(23) и Д.К.(43), тројцата од Прилеп, поради сомнение за нивна инволвираност во кражби извршени годинава на подрачјето.

„При лишувањето кај Е.К. бил пронајден и одземен метален боксирач. Се расчистува и документира случајот и ќе следуваат поднесоци.“, информира СВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена