Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не ?!

Објавено

на

Во Јапонија секоја година се одржува натпреварување наречено „сумо плачење“ во кое сумо борачи се обидуваат да расплачат бебиња. Овој ритуал се негува 4 века и се верува дека им носи добро здравје на децата.

Победник е тој што прв ќе се расплаче.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена