Поврзи се со нас

Забава

За филмаџии! Најдете ги 27-те филмови скриени на оваа слика

Објавено

на

Фотографијата, преку која се претставени 27 познати филмови, беше споделена во група на Фејсбук, а потоа стана вирална. И додека некои од филмовите се очигледни, како Форест Гамп, Џуманџи или Терминатор, други малку потешко се наоѓаат.

Обидете се сами да ги најдете филмовите, а кога ќе заглавите, можете да ѕирнете во  решенијата подолу.

 

Терминатор (око)

Гремлини (под клупата)

Форест Гамп (Том Хенкс)

Џуманџи (боде во очи)

Edward Scissorhands (позадина лево)

ET (горниот лев агол)

Ghostbusters (дух на клупата)

Вселенска кошарка (налепница на клупата)

Back to the future (ховерборд доле лево)

Pulp fiction (Траволта и С.Л.Џексон кај уво на Том Хенкс од десна страна)

Драга, ги смалив децата (долeн десен агол)

Jurassic Park (крема за бричење во долниот десен агол)

Светот на Вејн (налепница на клупата)

Кука (десно кај клупата)

Хари и Хендерсонови (на дрвото)

Сам дома (кај уво на Хенкс од лева страна)

Предатор (натпис на клупата)

Индијана Џонс (Златната статуа)

Бетмен (логото на претпријатијата на Вејн на кутијата со слатки)

WALL-E (робот горе десно)

Бескрајната приказна (ѓердан)

The Goonies (бронзен медал во џебот на Хенкс)

Последниот акционен херој (на клупата)

Титаник (Ѓерданот на Едвард)

Глупав и поглупав (горен десен агол)

Марс напаѓа (горен десен агол)

Големиот Лебовски (џеб од палтото на Хенкс)

 

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 5 часа

Почнува намалувањето на роаминг цените за дата податоци со земјите од ЕУ

Македонијапред 7 часа

ЦУК: Во последното деноноќие имало 39 пожари, од кои активни се шест

Македонијапред 10 часа

Од утре започнува исплатата на средства за субвенциониран студентски оброк

Вестипред 11 часа

Про-руската партија СМЕР ССД победи на парламентарните избори во Словачка

Рецептипред 1 ден

Слатко задоволство на многу генерации: Рецепт за лесна подготовка на туфахија

Гостиварпред 1 ден

Советничките Ќироска и Нешковска гости во „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk

Занимливостипред 1 ден

На денешен ден..

Македонијапред 2 дена

МОН: Наменските платежни картички за субвенциониран студентски оброк може да се подигнуваат и во сабота

Гостиварпред 2 дена

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар со активност по повод Светскиот ден на срцето

Гостиварпред 2 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 3 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 1 недела

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 1 недела

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 4 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 3 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 4 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена