Поврзи се со нас

Видео емисии

Заокружена првата сезона од емисијата „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk

Објавено

на

Со емитувањето на февруарското издание посветено на жените од руралните средини, Gostivarpress.mk ја заврши првата сезона од видео-емисијата „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“. Реализиравме осум емисии на различни теми што ја засегаат и се во интерес на јавноста, со акцент на предизвиците и проблемите на маргинализираните и ранливи групи, оние за кои вообичаено не се доволно застапени во медиумите. Со нашите гости од гостиварскиот регион, стручни лица, познавачи на состојбите и активисти имавме можност да зборувавме за образованието и младите, родовата еднаквост, наталитетот и иселувањето, состојбите со правата и можностите на лицата со попречености, како и за маките на дијабетичарите и пензионерите.

Со право оценуваме дека успешно продуциравме квалитетен серијал и видео-производ кој ќе остави свој белег во медиумскиот простор. Од особено значење е што сите емисиите имаат толкување на знаковен јазик, со што придонесуваме за повеќе соодветни информативни и дебатни содржини за глувите и наглуви лица. Како тим кој целосно се посветува на работата и публиката, сметаме дека со овие емисии Gostivarpress.mk ја надополни и продолжи мисијата за професионално, веродостојно и достапно информирање на сите граѓани.

Ви благодариме на довербата и ве потсетуваме дека серијалот може да го погледнете на нашите Јутуб и Телеграм канали или на веб страницата на порталот под категорија ВИДЕО ЕМИСИИ.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 час

Изгубена или украдена? Со картичка на гостиварец некој си пазарувал во маркет во Тетово

ИЗБОРИ 2024пред 4 часа

Денес почнува кампањата за Парламентарните избори

Здравје и убавинапред 5 часа

Сремуш – одлично средство за чистење на организмот после зимските месеци

Македонијапред 6 часа

Прилагодена брзина и внимателно возење по влажните коловози

Македонијапред 17 часа

Вечерва значително посвежо време, инфо за измерени температури и прогноза за утре

Здравје и убавинапред 18 часа

Дали замрзнатото овошје и зеленчук е исто толку добро како и свежото?

Македонијапред 20 часа

Втор повик за грантови за модернизација во земјоделие

Гостиварпред 21 час

Лишен од слобода 19-годишник осомничен за кражба на добиток во Добридол

Македонијапред 22 часа

Вработените во Шумско ќе го радикализираат протестот! Немаат плати, теренски додатоци…

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена