fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

14 граѓани во Гостивар со решенија ставени во изолација изминатото деноноќие

Објавено

на

Според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово, во текот на изминатото деноноќие, за неносење заштитни маски на вкупно 81 лицe (Тетово-53 и Гостивар-28) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Во истиот период на тетовско-гостиварското подрачје на 88 лица во Тетово и 14 лица во регион на Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Контроли им биле извршени во Тетово на 260 и во Гостивар на 121 лице со вакви решенија и при тоа не било утврдено непочитување на решенијата.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Од полноќ нови цени на горивата

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!