Поврзи се со нас

Гостивар

151 казна за пребрзо возење на патот Гостивар-Тетово-Скопје

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (8 декември) од 8 до 14 часот, спроведоа акциска контрола за брзина, во која било откриено и санкционирано 151 возило (Тетово-124 и Гостивар-27), кое ја пречекорило максимално дозволената брзина надвор од населено место, претежно на автопатот Гостивар-Тетово-Скопје.

Седум од пречекорувањата биле за повеќе од 70 километри на час, а 66 пречекорувања за 50 до 70 километри на час. При контролата, исто така, санкционирани се и 47 пречекорувања на брзината (Тетово-29 и Гостивар-18) во населено место, а санкционирани се и 10 други видови сообраќајни прекршоци.

„На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци и ќе се соочат со законски предвидените парични глоби. На пребрзите ќе им бидат времено одземени и возачките дозволи од 3 до 12 месеци.СВР Тетово уште еднаш апелира до возачите да ја прилагодат брзината според условите на патот и да придонесат за сопствената и безбедноста на другите учесници во сообраќајот во поширокиот Полошки регион.“, извести портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 2 недели

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 4 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 4 дена

Изменет режим на сообраќај на патот Тетово-Гостивар, ќе трае 6 месеци

Гостиварпред 1 недела

Семејна драма во гостиварско: Родителите се расправале, па синот го повредил таткото со нож

Спортпред 1 час

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 5 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 6 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена