Поврзи се со нас

Гостивар

Акција во Гостивар и Тетово: Откриени неисправни автобуси, казнети возачи

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово во содејство со државни и општински инспектори по сообраќај, вчера (24 декември) спроведоа акциска контрола на автобуси и други возила кои вршат јавен превоз на патници.

„При контролата биле откриени еден автобус во Тетово и еден во Гостивар кои имале неисправни сопирачки и кои веднаш биле исклучени од сообраќај, а на нивните возачи изготвени им се соодветни пооднесоци. Покрај ова, соодветни поднесоци изготвени им се на 10 возачи (Тетово-6 и Гостивар-4), најмногу за немање на лекарски уверенија и за несоодветна категорија за управување. На два превозници изготвени им се поднесоци за непоседување на потребните лиценци, а преземени се и 4 други мерки.“, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 5 часа

Околу 700.000 македонски државјани живеат надвор од државата-Извештај на ОЕЦД

Македонијапред 6 часа

Утре прекин на струјата во долнореканскиот крај

Спортпред 7 часа

ФФМ: Благодарност за импресивната поддршка од навивачите

Вестипред 7 часа

Песков: Русија останува подготвена за преговори, но променети се условите

Гостиварпред 8 часа

Физички напад во Шеста зона во Гостивар

Гостиварпред 10 часа

Оглас за 14 вработувања во обвинителствата низ земјава, во Гостивар предвидено едно

Гостиварпред 11 часа

Приведени две лица од гостиварско заради марихуана

Македонијапред 11 часа

Бектеши: Рудници, казина и банки нема да бидат поддржани, а угостители и хотелиери да

Македонијапред 12 часа

МНР го осудува говорот на омраза на фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугаријa

Македонијапред 13 часа

Греење за градинките ќе има, вели министерката Тренчевска

Гостиварпред 14 часа

Обилни врнежи-Најмногу дожд на Шапка, во Пожаране и Маврово

Гостиварпред 15 часа

Неколкучасовни прекини на струјата во два дела во Гостивар и во Корито

Вестипред 16 часа

Вселенското летало на НАСА успешно се судри со астероид

Гостиварпред 1 недела

Усмртено младо момче во Гостивар вечерва

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нов Авто сервис во Гостивар „Илија“ – Гарант профи услуги, за безбеден автомобил

Гостиварпред 2 недели

Приведени маж и жена во Присојница заради агресија кон вработен во училиште

Гостиварпред 4 дена

Ограбена џамијата во Присојница

Гостиварпред 1 недела

Голем концерт на Владо Глигоровски во Гостивар за јубилејни 30 години музичка кариера

Гостиварпред 2 недели

Немаштијата ги тера луѓето на агресија, врие од семејно насилство во Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Спортпред 2 недели

КК Гостивар сезоната ја започнува против Пелистер во „Младост“

Гостиварпред 2 недели

Во недела во Стенче осветување на црквата Св. великомаченица Екатерина

Гостиварпред 4 дена

Инспекции по златарниците во Гостивар, Скопје, Тетово, Кичево – Одземени над 10 кг. злато

Гостиварпред 1 недела

Осветен новиот храм во Стенче: „Дом на молитва, парче небо на земјата“

Гостиварпред 4 дена

Се појави змија во двор на градинка во Гостивар, управата бара од институциите дополнителни проверки и мерки

Спортпред 1 недела

ФК Гостивар и Воска Спорт одиграа без победник, несакан инцидент на трибините

Гостиварпред 6 дена

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 3 недели

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 1 месец

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 1 месец

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 3 месеци

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 4 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 4 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 4 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 4 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 4 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 4 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Aksion në Gostivar dhe Tetovë: Zbulohen autobusë me defekt, vozitës gjobiten

Објавено

на

Zyrtarët policorë të SPB-së Tetovë në bashkëpunim me inspektorët shtetëror dhe komunal të komunikacionit, dje (24 Dhjetor) kanë kryer aksion kontrollues të autobusëve dhe automjeteve tjera që kryejnë transport publik të udhëtarëve.

Gjatë kontrollit është gjetur një autobus në Tetovë dhe një në Gostivar, të cilët kanë pasur frena me defekt dhe të cilët menjëherë janë përjashtuar nga qarkullimi, ndërsa për drejtuesit e tyre janë përgatitur parashtresa përkatëse. Po ashtu, parashtresa përkatëse janë bërë edhe për 10 vozitës (Tetovë-6 dhe Gostivar-4), kryesisht për mungesë të certifikatave mjekësore dhe kategori joadekuate të vozitjes. Për dy transportues janë përgatitur parashtresa për mosposedim të licencave të nevojshme dhe janë marrë 4 masa të tjera”, njoftoi policia.

Популарно изминативе 100 дена