Поврзи се со нас

Гостивар

Акциска контрола во Гостивар и Тетово, казнети пешаци кои не почитувале правила

Објавено

на

Полицијата на подрачјето на СВР Тетово спроведе акциска контрола за санкционирање на прекршоците што ги прават пешаците во сообраќајот.

Притоа, биле констатирани и санкционирани 22 прекршоци (Тетово-14 и Гостивар-8), од кои поголемиот дел за преминување на коловозот надвор од обележаните пешачки премини, и непочитување на светлосните сообраќајни знаци. На прекршителите им се изготвени соодветни платни налози.

За време на контролата биле констатирани и 24 други прекршоци, кои биле соодветно санкционирани согласно законот.

Секторот за внатрешни работи Тетово повторно со апел до пешаците да ги почитуваат законските правила и прописи во сообраќајот и да придонесат за нивната безбедност и безбедноста на другите учесници во сообраќајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ИСТРАЖУВАЧКА анкета

Следете нè и на Facebook

Вестипред 11 минути

Kремљ: Ограничувањето на цената на руската нафта нема да влијае на офанзивата на Москва во Украина

Гостиварпред 1 час

Возило излетало од патот Гостивар-Кичево

Македонијапред 2 часа

Почна исплатата на социјалната помош за ноември

Деца Родителипред 2 часа

Родителите да ги учат децата на љубезност и сочувство

Македонијапред 3 часа

Закани за бомби во пет училишта во Кавадарци

Вестипред 4 часа

Стапуваат во сила ограничувања на цената на руската нафта и европското ембарго

Гостиварпред 5 часа

Облачно време и во текот на следните денови

Спортпред 15 часа

СП2022: „Петлите“ на „Гордиот Албион“ – „Лалињата“ на „Гаучосите“

Гостиварпред 18 часа

Гостиварско-Син со агресија и закани кон својата мајка

Македонијапред 22 часа

Рекорден број на новинари и медиумски работници на Изборното собрание на ЗНМ

Гостиварпред 1 ден

Во Гостивар вчеравечер приведено 21 годишно момче

Македонијапред 1 ден

Кардиоваскуларните болести и невролошките нарушувања најчести проблеми по прележан ковид

Вестипред 1 ден

Француските багети заштитени како наследство на УНЕСКО

Гостиварпред 1 недела

Ниќифорово може да даде уште една потврда дека Македонија е библиска земја

Гостиварпред 2 недели

Приведен 20 годишник на патот Маврови Анови-Дебар, физички се пресметувал со брачен пар

Интервјупред 4 дена

ИНТЕРВЈУ со Митрополитот Тетовско – гостиварски г. Јосиф по повод 10 години епископски чин

Гостиварпред 1 недела

Шествековната црква во Леуново заштитена од ризик, жителите горди и благодарни

Гостиварпред 2 недели

Гостиварци со 3-то место на Младинското екипно првенство во шах

Гостиварпред 2 недели

Секој заслужува радост! Донаторска акција во Гостивар за децата од Дневен центар и ранливи семејства

Гостиварпред 2 недели

Фудбалерите и ФК Гостивар во хумана акција за помош на загрозени семејства

Гостиварпред 2 недели

Пет лица уапсени во Гостивар заради бесправна градба на објект

Гостиварпред 4 дена

Ќе има ли новогодишно украсување на Гостивар?

Гостиварпред 2 недели

Нова фасада и прозорци во училиштето во Циглана

Гостиварпред 2 недели

Гостиварци фатени со дрога во тетовско Камењане

Гостиварпред 2 недели

Украле „швајц“ апарат и го продале во отпад, приведени две лица во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

АА: Патот Маврово-Дебар, пат на смртта. Итно да се интервенира!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар граду мој, во срце те носам – Свеченост во чест на 18 Ноември

Спортпред 4 недели

Каланоски со два погодоци го одлучи победникот во локалното дерби ФК Гостивар – ФК Арсими Чегране (2-0)

Спортпред 1 месец

КК Гостивар го „спакува“ и Работнички 87-76

Македонијапред 2 месеци

Св. Кирил Лешочки – Прв светец од Тетовско-гостиварската епархија (Фото)

Спортпред 2 месеци

(Фотогалерија) Празник на кошарката во Скопје – МЗТ го пречека Партизан 74-92

Гостиварпред 2 месеци

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 3 месеци

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 4 месеци

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 4 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 4 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 5 месеци

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 6 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена