Поврзи се со нас

Вести

Албанската полиција нуди награда од 100.000 евра за информација за нападот врз Топ чанел

Објавено

на

Албанската полиција ги повика граѓаните да достават  информации поврзани со пукањето врз телевизијата Топ чанел во Тирана, при што  беше убиен 60-годишниот чувар, Пал Кола.

„Полицијата нуди награда од 100.000 евра за секоја вредна информација која би довела до откривање на сторителите“, јави Топ чанел.

Управата на полицијата во Тирана објави детали од истрагата за случајот.

Според официјалните информации од албанската полиција, констатирани се оштетувања на фасадата на зградата во која е сместена телевизијата Топ чанел, како и на два автомобила паркирани во дворот на објектот.

Возилото на сторителите беше снимено од безбедносните камери во околината, а е пронајдено запалено во близина на Голем, во кое биле и три автоматски пушки.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена