fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Биткоинот ја премина границата од 7.000 долари

Објавено

на

Биткоинот, најпознатата светска криптовалута за првпат во последните девет месеци го премина прагот од 7.000 долари. Во текот на вчерашниот ден достигна и 7.500 долари, поставувајќи нов годишен максимум.

Растот на Биткоинот трае веќе неколку дена во континуитет без поголеми скокови или падови, што добар показател за натамошниот развој. Дури и негативните вести за хакерството на размената на Бинарси, не го спречија позитивниот раст. На патот кон новиот годишен максимум, потпомогнаа дологорочните профитабилни позиции кои купувачите имаа поставено верувајќи во враќањето на биткоинот. Биткоинот е во консолидација, аналитичарите прогнозираат следната тешка пречка е вредноста од 7.500 долари.

Општо земено, од почетокот на мај, криптоваленцијата се зголеми за 35%. Заедно со биткоинот евидентиран е раст и кај првите пет криптовалути Етериум, Рипл, Биткоин кеш и ЕОС.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!