Поврзи се со нас

Вести

Чесен наоѓач предал во полиција паричник полн со пари

Објавено

на

Гостивар денес донесува случка – пример за чесност, вредност на која, за жал, се подзаборава во денешно време. Чесен наоѓач пријавил во полиција паричник полн со пари.

На маса во „Мекиците од Стража“ во Гостивар, гости во четвртокот навечер, заборавиле паричник во кој имало 1.200 евра, 5.000 албански лека и две лични карти. Паричникот го пронашле сопствениците на угостителскиот објект и го однеле во Полициската станица во Гостивар, за да се пронајде лицето што го изгубило. Од полицијата потврдија дека пронајдениот паричник е предаден кај нив и работат на пронаоѓање на сопственикот на паричникот. Според документите кои биле внатре, најверојатно станува збор за албански државјанин.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена