Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Четворица гостиварци ноќеска завршиле во станица поради марихуана

Во два одделни случаи вчеравечер, вкупно четири лица биле приведени во полициска станица во Гостивар, откако кај нив била пронајдена марихуана.

МВР извести дека околу 22 часот во Гостивар на улицата “Боге Вељановски“ од страна на полициски службеници лишени од слобода биле 52 годишниот Ш.А. и 47 годишниот Ќ.Ф. двајцата од Гостивар. При извршениот преглед кај нив била пронајдена и одземена марихуана, шприц и семки од марихуана.

Околу 2 часот после полноќ на улицата “Железничка“ од страна на полициски службеници лишени од слобода биле 30 годишниот А.Б. и 25 годишниот В.Ф. двајцата од Гостивар, затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случаите, ќе биде поднесен соодветен поднесок, најавува МВР.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!