fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Четвртото коло во 2 МФЛ-запад, несреќно за гостиварските екипи

Објавено

на

После двонеделна пауза поради обврските на Македонската фудбалска репрезентација викендов се одигра четвртото коло во Втората МФЛ – Запад. За гостиварските екипи ФК Гостивар и ФК Генч Калемлер, четвртото коло не беше најсреќно.

Екипата на ФК Гостивар, загуби на домашен терен од екипата на Гоблен. Иако на полувреме гостиварци заминаа со предност од 2:0, со головите на Скендери и Османи, во вториот дел се случи целосен пресврт. Гостите од Куманово во само 30 минути успеаа да постигнат 3 голови, со што заминаа со три бодови од Гостивар.

И, екипата на Генч Калемлер остана без бодови во ова коло. Тие гостуваа на ФК Лабуништа во Струга. Домаќините во тежок и неизвесен натпревар успеаа да слават со 1:0. Голот постигнат од пенал во 18 минута беше доволен за победа на домаќините.

Во следното коло ФК Гостивар му гостува на Струга Трим Љум, додека ФК Генч Калемлер го пречекува Кораб од Дебар.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!