Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 14/03/2019 | 09:43

Денес прес на обвинителството за автобуската несреќа од 13 февруари

Во просториите на Јавното обвинителство во Скопје денес во 10:30 часот ќе се одржи прес конференција на која ќе бидат презентирани информации за текот на постапката во врска со автобуската несреќа кај Ласкарци во која загинаа 15 луѓе од Гостивар и околните села.

Како што најавија од обвинителството, прес конференцијата ќе ја одржи основниот јавен обвинител на ОЈО Скопје, Сашо Рајчев.

Напишете коментар