Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Денес прес на обвинителството за автобуската несреќа од 13 февруари

Во просториите на Јавното обвинителство во Скопје денес во 10:30 часот ќе се одржи прес конференција на која ќе бидат презентирани информации за текот на постапката во врска со автобуската несреќа кај Ласкарци во која загинаа 15 луѓе од Гостивар и околните села.

Како што најавија од обвинителството, прес конференцијата ќе ја одржи основниот јавен обвинител на ОЈО Скопје, Сашо Рајчев.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!