fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Дизелот поскапува за денар и пол, ЕУРОСУПЕР 95 за половина денар

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата кои почнуваат да важат од полноќ.

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС 95 поскапува за половина денар и ќе се продава по цена од 72,50 денари, додека дизелот поскапува за 1,5о денари и ќе се продава за 66 денари по литар. Цената на ЕУРОСУПЕР БС 98 не се менува, останува на 74 денари.

Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) има цена од 54,50 денари за литар.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!