fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Дождот и облачноста со лошо влијание кај чувствителните на времето

Објавено

на

Изминатата ноќ имаше пресврт во временските прилики со пороен дожд и грмежи, што може да предизвика здравствени тегоби, особено кај лицата кои се почувствителни на промени на времето.  Според биометеоролошка прогноза на Управата за хидрометеоролошки работи, врнежите донесоа главоболки, болки во вратот, колената и грбот. Во утринските часови кај поголем број луѓе можна е појава на општа слабост, а кај некои ќе се јави чувство на тежина во главата.

Во претпладневните часови поизразени ќе бидат ревматските и артритичните болки.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!