fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Временска прогноза за оваа работна недела во Гостивар

Објавено

на

Оваа работна недела не очекува топло време. Освен во понеделник, во текот на целата работна времето ќе биде сончево и топло.

Денес во утринските часови минималната температурата достигна до 13 степени, а максималната температура во текот на денот ќе достигне до 23 степени. Времето ќе биде облачно, со повремени врнежи од дожд, можни се и грмотевици.

Од вторник температурите ќе се зголемуваат. Минималната температурата ќе достигне до 13 степени, а максималната температура во текот на денот ќе достигне до 27 степени.

Во среда и четврток времето ќе биде сончево и топло, температурите ќе се движат од 13 до 30 степени.

Кон крајот на работната недела, односно во петок, не очекува вооглавно сончево и топло време со можни повремени наблачувања, температурите ќе останат високи и ќе се движат од 16 до 32 степени.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!