Поврзи се со нас

Гостивар

Два напади во Гостивар поради кавги во сообраќај

Објавено

на

МВР регистрира два случаи на напади на гостиварско подрачје како резултат на недоразбирања во сообраќајот. Надлежите информираат дека се преземаат мерки за нивно расчистување.

На 29.04.2023 во 16.40 часот во Полициска станица Гостивар Ш.А.(58) од Гостивар пријавил дека околу 14.00 часот во Гостивар по претходно недоразбирање во сообраќајот бил физички нападнат од едно лице.

Ноќеска 30.04.2023 во 2,45 часот после полноќ, во Полициска станица Гостивар Д.Т.(44) од Гостивар пријавил дека околу 01,40 часот во Гостивар неговиот малолетен син по претходно недоразбирање во сообраќајот бил физички нападнат од едно лице.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена