Поврзи се со нас

Гостивар

Два нови позитивни пациенти со коронавирус во Гостивар

За 24 часа во Македонија регистрирани се 53 нови случаи на коронавирус. Од нив два се во Гостивар, останатите по градови се: Скопје -13, Куманово -8, Штип -5, Прилеп – 2, Струга – 14, Тетово – 2, Велес – 1 и Кочани – 6.

Вкупната бројка на дијагностицирани во земјава изнесува 483 лица, соопшти Министерството за здравство.
Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починаа двајца пациенти заболени од коронавирус, жена од Лабуништа (Струга) на возраст од 71 година и маж на возраст од 77 години од Куманово, кои биле хоспитализирани во исклучително тешка состојба.
Институтот за јавно здравје информира за уште два смртни случаи, жител на Велес кој почина пред неколку дена, а неговиот позитивен резултат е докажан постмортем и странски државјанин кој живеел во Скопје 4 месеци.
Во изминатото деноноќие на државно ниво направени биле вкупно 414 тестови. Досега во земјата се направени 4.920 тестирања на Ковид-19.

Сподели:
1 Коментар

1 Коментар

  1. bajramali

    04/04/2020 во 16:09

    banditi luge sto umiraat od priroden smrt pokazuvaat deka se umreni od korona go unistija ekonomijata go unistija gragjaninot korona ne e nisto poveke od obicen grip komu mu sluzat ovie sdsm kolku pari davat na televiziskite kuki sto bombardiraat so korona vesti narodot ne veruva na ovie znaat deka e ova samo farsa jas so mojata familija nikogas poveke nema da glasame donesoa lugeto na prosjacki stap banditizam
    ,

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!