fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Физичка пресметка меѓу 6 лица на улица во Гостивар

Објавено

на

Вчеравечер (1 мај) во 21.15 часот било пријавено дека во Гостивар на ул.“Мајор Чеде Филиповски“ дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка помеѓу шест лица, сите од Гостивар и гостиварско.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи пет од нив биле малолетници, а во пресметката бил употребен и тврд предмет. Се работи на расчистување на случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!