fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар во тага, го загуби доктор Трајче Нешковски

Објавено

на

Тага и неверување во Гостивар донесе веста за прераната смрт на доктор Трајче Нешковски. Трагичниот настан се случил попладнево околу 16.30 часот во Скопје, кога според првичните информации додека се движел со возилото по ул „Рузвелтова“ на докторот му се влошила здравствената состојба, изгубил контрола, најпрво удрил во друг автомобил, а потоа во дрво. Бил пренесен на клиниките, но реанимацијата била неуспешна.

Триесет и две годишниот Нешковски беше специјалист на Клиниката за пулмоалергологија. Ја водеше ковид-единицата во детската болница Козле, а денес бил на должност на Инфективната клиника. Гостиварци го знаат пред се‘ како добар и кроток човек, посветен и хуман лекар, подготвен да помогне секому кому му било потребно.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Од полноќ нови цени на горивата

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!