Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец сексуално ја вознемирувал својата внука

Објавено

на

Четириесет и тригодишен гостиварец вчера (25-ти мај) во 19 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавил дека неговиот 47-годишен брат сексуално ја вознемирувал неговата малолетна ќерка, односно внука на пријавениот.

Пријавениот во 20 часот и 15 минути бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Гостивар за  расчистување и документирање на случајот, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена