Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 11/02/2019 | 20:35

Гостиварец се повредил влегувајќи во објект во изградба

49-годишен гостиварец се здобил со скршеница на десен скочен зглоб од ногата, влегувајќи во станбена зграда во изградба во која работел. Според информациите од полицијата, Е.Н. стапнал на дрвена штица, која наеднаш му се превртела и му нанесла повреди. По укажаната лекарска помош, работникот бил пренесен на скопските клиники.

Извршен е увид на местото на повредувањето и се расчистува случајот.

Напишете коментар