Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 12/02/2019 | 10:46

Гостивар: Удрил со кола во жена на Беличица и побегнал

Непознато лице управувајќи патничко моторно возило, вчера на улица Беличица, околу 8 часот и 50 минути удрил во 34-годишната гостиварка Ш.Н. ( пешак ) и веднаш го напуштило местото на настанот, соопштуваат од полицијата.

Повредената гостиварка пренесена е во Општата болница „Ферид Мурад“ и по укажаната лекарска помош, префрлена е на скопските клиники, а потоа пуштена е на домашно лекување.

Извршен е увид, се утврдува причината за несреќата и се работи на идентификување на возачот, учесник во сообраќајната несреќа.

Напишете коментар