Поврзи се со нас

Гостивар

Хрватица физички нападнала полицаец во Гостивар

Објавено

на

  • Shqip

Вчера во 14.55 часот на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ја лишиле од слобода Е.Ш.(23) од Република Хрватска затоа што физички нападнала полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Таа била приведена во полициска станица Гостивар и по целосно документирање нас лучајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Здравје и убавинапред 29 минути

Домат – чувар на срцето полн со витамини

Гостиварпред 13 часа

Црн ковид извештај: 41 починато лице меѓу кои има и млади

Македонијапред 14 часа

Филипче: Вирусот многу се шири кај невакцинираните, апелирам граѓаните да ја сфатат сериозноста

Гостиварпред 17 часа

Протестите во Тетово отворија нова војна меѓу ДУИ и Алијанса за Албанците

Македонијапред 19 часа

Во тек е пријавување на бруцошите за сместување во студентските домови

Културапред 21 час

Утревечер премиера на Гостиварски театар

Македонијапред 22 часа

Промена на моделот на закажување прегледи, матичните лекари со повеќе можности

Локални избори 2021пред 1 ден

Последен ден за потврдување на листите на кандидати за градоначалници и советници

Занимливостипред 1 ден

Зошто киваме?

Гостиварпред 2 дена

Гостивар со повеќе оздравени од нови случаи на корона, во земјава 561 новозаразен

Македонијапред 2 дена

Почина двегодишно дете на Детска хирургија, имало тешки болести и позитивен ковид тест

Гостиварпред 2 дена

Пожар во гостиварската населба Дутлок

Македонијапред 2 дена

Кратење на часовите и комбинирана настава во одредени училишта, бара Наставничкиот пленум

Гостиварпред 2 недели

Страотна несреќа на патот Гостивар-Кичево кај Ново Село

Гостиварпред 2 недели

МВР официјално за вчерашната несреќа на патот Гостивар-Кичево

Гостиварпред 2 недели

Гостиварската полиција фати лице кое провалувало и крадело во болница, катастар и други установи во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Нарушување на јавниот ред и мир во Здравствениот дом во Ростуше каде се лечат пациенти од ковид

Гостиварпред 2 недели

Пари, телефон и клучеви од автобуси украдени од автобуската станица во Гостивар, приведена девојка

Гостиварпред 2 недели

Посебен сообраќаен режим на патот околу Мавровско Езеро на 8 септември

Гостиварпред 1 недела

Јакупи: Во модуларната болница имаме 12 пациенти, трагедијата во Тетово ги вознемири, но немаше паника

Македонијапред 5 дена

МОН да воведе задолжително бесплатно тестирање во училиштата, а наставата да се одвива и на отворено-повикува МЕЃАШИ

Гостиварпред 2 недели

Два физички напади во Гостивар – едниот во казино, другиот врз девојка

Гостиварпред 1 недела

Лица на 23 и 37 години меѓу починатите од Гостивар евидентирани во денешниот ковид извештај

Гостиварпред 5 дена

Пазар Гостивар – Ќе правиме ајвар, но помалку оти е скапо, велат граѓаните

Гостиварпред 2 недели

Три момчиња лишени од слобода во Гостивар, полицијата им нашла марихуана

Гостиварпред 2 недели

Да се забрза донесувањето на новиот Закон за игри на среќа, бара иницијативата „Гостивар кој го сакам“

Спортпред 3 недели

КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

Спортпред 3 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 4 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 4 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 4 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 4 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 7 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 8 месеци

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 11 месеци

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Спортпред 12 месеци

На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

Гостиварпред 12 месеци

ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

Спортпред 1 година

Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

Гостиарскипред 1 година

ГОСТИВАР МОРА ДА ДИШЕ! Протест бр.2 (фотогалерија)

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!